12 localități din țară afectate de fenomene meteo extreme: un spital din județul Vrancea, alimentat temporar cu generator
Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU) a anunțat că pompierii au fost solicitați miercuri, 24 iunie, în 12 localități din mai multe județe, în urma fenomenelor hidrometeorologice. Curți inundate FOTO: IGSU Cele mai multe probleme au fost cauzate de copaci doborâți, acumulări de apă și aluviuni, intervențiile vizând județele Alba, Bihor, Buzău, Călărași, Dolj, Galați,
